Jednodniowa Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży (EYP)

gru
09
gru/09 00:00 - gru/10 22:15

9 grudnia w naszym liceum odbędzie się Jednodniowa Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży (EYP)

Data: 
sobota, Grudzień 9, 2017 - 00:00 do niedziela, Grudzień 10, 2017 - 22:15

Głównymi organizatorami Sesji są Bartosz Rzycki i Benjamin Seifert (kl.2e) Jej głównym celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat przyszłości Europy oraz w życiu społecznym i politycznym swojego regionu, kraju i kontynentu. Wydarzenie to zgromadzi 70 młodych osób z Polski jak i zza granicy (Włoch, Austrii czy Irlandii). W pierwszej części uczestnicy poznają się oraz budują zespoły w procesie gier integracyjnych i komunikacyjnych. Następnie, symulując pracę autentycznych komisji Parlamentu Europejskiego, dyskutują nad aktualnymi problemami oraz opracowują projekt rozwiązań, tzw. rezolucję. Ostatnim etapem sesji jest Zgromadzenie Generalne, będące odwzorowaniem posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego. Całość odbywa się w języku angielskim.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice, Marszałka Województwa Śląskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara czy Amnesty International.

Nasze liceum jest współorganizatorem tego wydarzenia.  Osobą odpowiedzialną z ramienia grona pedagogicznego jest pani Agnieszka Nowak-Gomułka. Opiekę nad młodzieżą w tym dniu sprawują również pani dyrektor Katarzyna Piotrowska, pani wice-dyrektor Monika Gałkiewicz, pani Magdalena Wieczorek oraz pani Izabela Kuźnicka.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które pozwoli podnieść umiejętności języka angielskiego, poznać nowych przyjaciół i wymienić poglądy na temat przyszłości Unii Europejskiej . W tym celu należy wypełnić poniższy formularz:

https://goo.gl/forms/DI0ICcafV4yxPGzF3