Tydzień Edukacji Globalnej 2020, klasa 2g

„To nasz świat, UCZYŃMY go lepszym!” Takim hasłem rozpoczyna się tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej, w którego obchody angażuje się także nasza szkoła. Z tej okazji klasa 2G przygotowała wiele informacji i ciekawostek na temat edukacji globalnej, które pojawią się w zespołach ogólnych na platformie Teams. TEG zakończy quiz. FILM PRZYGOTOWANY PRZEZ KLASĘ 2G: film (kilk)
W związku z TEG, odbywa się również katowicka gra miejska (w tym roku w formie zdalnej), którą współtworzą uczniowie naszej szkoły (Artur Szlęzak, Julia Kubik, Antonina Dyjas, Wiktoria Plechta, Maciej Makaryk, Kinga Żmuda) wraz z Panią Profesor Joanną Solik.
W FAIR TRAIN, bo taką nazwę nosi ta gra, bierze także udział reprezentacja Mickiewicza: Piotr Brodowski i Olaf Wiechnik oraz Pani Profesor Agnieszka Nowak-Gomułka jako ich opiekun.
To już X edycja Gry Fair Train, w której nasza szkoła bierze udział od samego początku. W tym roku Gra odbywa się w wersji wirtualnej, w oparciu o platformę genial.ly.
Uczniowie klasy 2g wzięli udział w szkoleniu oraz webinarium na których to poznali obsługę platformy. Dzięki temu mogli samodzielnie stworzyć jedną ze stacji Gry Fair Train (na zasadzie escape room) dotyczącej transportu zrównoważonego