Międzynarodowe warsztaty Hands of Particle Physics

W poniedziałek 20 III w naszym liceum, we współpracy z Instytutem Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, odbywały się warsztaty International Masterclasses, Hands on Particle Physics. Składały się one z wykładu o cząstkach elementarnych, samodzielnej analizy danych eksperymentalnych oraz wideokonferencji z CERN (European Organization for Nuclear Research) i szkołami w Mediolanie (Włochy) i Lund (Szwecja).
W naszej szkole gościliśmy uczniów z IV LO w Katowicach, I LO w Chorzowie, I LO w Jaworznie, I LO w Będzinie, I LO w Chrzanowie oraz I LO w Bytomiu.
Dziękujemy pracownikom IFJ PAN za przybliżenie uczniom niezwykle ciekawej tematyki cząstek elementarnych, w której to dziedzinie wielokrotnie przyznanawano Nagrodę Nobla z Fizyki.