Grupy informatyczne III LO w WST    

We wtorek 13 grudnia grupy z klasy 2a (IB) i 2c, realizujące rozszerzony program nauczania z informatyki, wzięły udział w zajęciach warsztatowych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach współpracy, którą III Liceum Ogólnokształcące w Katowicach nawiązało z WST.
Podczas zajęć, które miały na celu zapoznanie z MATrix LABoratory (MATLAB) uczniowie poznawali podstawy programowania w tym środowisku. W ramach zajęć warsztatowych napisali program sterujący wyłącznikiem światła i kalkulator prosty, wykonujący podstawowe operacje arytmetyczne. Programy komunikowały się z użytkownikiem przy pomocy zaprojektowanych przez uczniów interfejsów graficznych.
W ramach współpracy z WST zaplanowany został cykl zajęć. Uczniowie realizujący rozszerzony program nauczania z informatyki wezmą jeszcze udział w warsztatach z programem AutoCAD. Z kolei dla uczniów z klas z poszerzonym programem nauczania z matematyki zorganizowane zostaną zajęcia z geometrii wykreślnej.
Uczniom, którzy są zainteresowani jeszcze większym poszerzeniem swojej wiedzy z informatyki, zaoferowaliśmy możliwość wyjazdu na targi komputerowe i nowoczesnych technologii CeBIT 2017. Są to jedne z największych targów w Europie, które odbywają się w Hannoverze. Grupa uczniów z naszej szkoły odwiedzi targi w marcu 2017 roku. Po drodze zatrzymamy się w Muzeum Techniki w Berlinie i berlińskim Centrum Nauki.


WST


WST