Liceum UŚ

Współpraca LO-UŚ

28 maja 2012 r. nasza szkoła podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Dzięki temu nasi uczniowie uzyskają jeszcze lepsze możliwości kształcenia się w wybranych przedmiotach.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Auli im. Kazimierza Lepszego w gmachu rektoratu Uniwerytetu Śląskiego przy ul. Bankowej w Katowicach. Udział wzięli: dyrektor naszej szkoły - dr Ewa Chorąży, prezydent Katowic Piotr Uszok, rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz ślaski kurator oświaty Stanisław Faber, a także przedstawiciele społeczności szkolnej.

Dzięki współpracy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mają uzyskać dostęp do pracowni i laboratoriów uniwersyteckich, a wybrani pracownicy naukowi UŚ w kooperacji z z nauczycielami poszczególnych przedmiotów będą prowadzić zajęcia w naszym liceum. Ponadto uczniowie będą mieli jeszcze większe niż do tej pory możliwości uczestnictwa w zajęciach uniwersyteckich. Najzdolniejsi otrzymają pomoc tutora, czyli indywidualne konsultacje z pracownikiem naukowym, który będzie im służył swoją wiedzą i doświadczeniem na ścieżce osobistego rozwoju intelektualnego.

Współpraca przynosi korzyść obu stronom umowy - nasze liceum może zaoferować jeszcze szersze niż dotąd perspektywy kształcenia, uniwersytet promuje się wśród najlepszych uczniów Katowic i zyskuje doskonałych studentów na przyszłość.