Regionalny Konkurs Wiedzy o Krajach Nordyckich

23.11.2017 uczeń klasy 2e, WOJCIECH HASKA zdobył PIERWSZE MIEJSCE w V edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Nordyckich „Nordaliada”, organizowanego przez Zespół Szkół Filomata w Gliwicach oraz Oddział Katowicki Polskiego Towarzystwa Geograficznego.
Serdecznie gratulujemy!!!!!
 

Tym razem tematem przewodnim była ISLANDIA. Konkurs skierowany jest do uczniów klasy siódmej szkoły podstawowej oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regionu górnośląskiego. W tym roku szkolnym współorganizatorem konkursu, obok Zespołu Szkół Filomata w Gliwicach, jest Polskie Towarzystwo Geograficzne (Oddział Katowice) a patronem Wyższa Szkoła Techniczna z Katowic
Cele konkursu: rozbudzanie zainteresowań geografią krajów nordyckich, pokazanie umiejętności życia w symbiozie z piękną, ale i wymagającą Naturą Północy, rozwijanie umiejętności wykorzystywania posiadanej wiedzy podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów o tematyce geograficzno-przyrodniczej, związanej ze Skandynawią, wyłonienie utalentowanych uczniów i promowanie ich sukcesów, rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania.