wizyta delegacji szkół partnerskich Erasmus+

W dniach 20-22 listopada 2017r. w naszej szkole miła miesce wizyta delegacji szkół partnerskich w ramach programu Erasmus+. Gościliśmy przedstawicieli z Cypru, Włoch, Hiszpanii oraz Turcji. Pierwszego dnia w naszej szkolnej auli odbyły się prezentacje zarówno Polski (Wojciech Liszka 1e), Katowic(Igor Grudziński 1c) oraz Mickiewicza(Wiktoria Trebuniak 1b1), jak i krajów, z których pochodzą nasi goście.

Po tej części delegaci, podzieleni na dwie grupy, udali się na zwiedzanie budynku III LO. Przewodnikami Turków oraz Hiszpanów były Julia Zarzecka i Katarzyna Kwiecień z klasy 2d, a Włochów oraz Cypryjczyków Wiktoria Trebuniak(1b1) i Kamil Stefański(2e). Kolejnym etapem wizyty były warsztaty, podczs których odbyło się planowanie poszczególnych wizyt, a także ustalanie szczegółów zadań, które zostaną następnie przydzielone młodzieży. Trwał on od poniedziałku do środy, kiedy to o godzinie 13:00 odbyła się wycieczka do Krakowa. Nasi goście byli zachwyceni architekturą oraz klimatem byłej stolicy naszgo kraju. Miejsca, które zwiedzili to m.in. Wawel, Kościół Mariacki, a także Brama Floriańska. Pobyt w Krakowie zakończyli zakupami w Sukiennicach.

Możemy śmiało powiedzieć, że współpraca zapowiada się owocnie i może przynieść wiele korzyści każej ze stron.

Poniżej znajdują się informacje na temat współpracujących z nami szkół:

 

-Turcja, Bayrampasa – Istambul, sagmalcilar.meb.k12.tr

-Włochy, Cerignola,  itcdantealighieri.it

-Cypr, Larnaka, tech-scholi-lar.schools.ac.cy

-Hiszpania, Sopuerta, sanviator.com