Pierwsze spotkanie projektu KulTUralnie

Interesują Was podróże i prowadzenie bloga? Pragniecie spotkać się ze znanym prezenterem telewizyjnym? Poznać Człowieka Roku 2016 i wysłuchać pasjonującego wykładu o kulturze w Katowicach? A może po prostu chcecie miło spędzić czas w towarzystwie najwyższej klasy? Jeżeli tak, to już 18 stycznia nadarzy się na to okazja!

Zapraszamy na trzy wykłady, które odbędą się podczas pierwszego spotkania - zorganizowanego w ramach projektu kulTUralnie - w Międzynarodowym Centrum Kongresowym http://www.mck.katowice.eu/! Pierwszy wykład poprowadzi Wojciech Mirek - Człowiek Roku 2016 - oraz Jarosław Juszkiewicz. Jako druga wystąpi blogerka-podróżniczka Katarzyna Irzeńska, a całość swoją prezentacją zakończy wybitny fizyk i gwiazda telewizji Wiktor Niedzicki.

OPIS 
Czym jest kultura? - niełatwo jest odpowiedzieć na to pytanie, niepodobnym też udzielić na nie pełnej odpowiedzi, albowiem taka zawarłaby w sobie niezliczone pokłady wiadomości z różnorakich dziedzin, począwszy od historii i filozofii, poprzez farmaceutykę oraz gastronomię, aż po fizykę cząstek elementarnych. 
Bo przecież kultura to wszystko to, co stworzył i czym interesuje się człowiek.
Jak często rozmawiamy o aktualnej sytuacji na świecie, spotykamy się z  aktorami lub gwiazdami telewizyjnych teleturniejów, czy wreszcie mamy  możliwość wysłuchania niesamowitej opowieści z wyprawy na inny kontynent? 
To właśnie chcemy zaoferować naszym odbiorcom, czyli mieszkańcom Katowic, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów katowickich szkół. Zorganizujemy serię wykładów prowadzonych przez znane osoby, które odbywać się będą w miejscach związanych z kulturą m.in Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy Regionalnym Instytucie Kultury w co drugi czwartek od 18 stycznia do 19 kwietnia . Całość zostanie podsumowana grą miejską z atrakcyjnymi nagrodami, które zafundowane zostaną przez naszych patronów i sponsorów.
 
Wstęp jest bezpłatny!

UWAGA!
Aby wziąć udział w spotkaniu konieczna jest rejestracja, której można dokonać pod linkiem https://goo.gl/forms/K1PiyNgBuMitkvGX2 .

 
Zachęcamy do polubienia naszego fanpage'a: https://www.facebook.com/kulturalnieslask/
 
 
Zapraszamy,
klasa 1A (pre-IB)