Konferencja "Autonomous and Robotized Life" - przygotowana przez uczniów naszej szkoły

20 kwietnia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbyła się konferencja Autonomous & Robotized Life zorganizowana przez grupę uczniów naszej szkoły: Julię Jakimę, Aleksandrę Brodowy, Paulinę Kliś, Gabrielę Grodecką, Miriam Czech i Macieja Grądala. Był to projekt zorganizowany w ramach platformy Zwolnieni z Teorii. Na konferencji poruszone zostały m.in. tematy dotyczące rozwoju człowieka wraz z rozwojem technologii i wpływu technologii na unowocześnienie architektury i medycyny.   Wśród zaproszonych gości byli: architekt Michał Burmistrz, doc. Krzysztof Milewski z PAKS, mecenas Monika Frankowska-Krysiak, dr Anna Malinowska -socjolog, Wojciech Porębiński-student Politechniki Wrocławskiej, Tomasz Topolewski - project manager, Adrian Marciniak - właściciel firmy Cyberdron, Magdalena i Krzysztof Bzdura - przedstawiciele firmy zajmującej się drukarkami 3D. Gościem specjalnym był Yves Wantens - przedstawiciel rządu Flandrii. Wydarzeniem uświetniającym konferencję a także elementem stanowiącym przeciwwagę do współczesnej technologii był recital fortepianowy w wykonaniu Anny Hajduk-Rynkowicz. W konferencji wzięło udział 280 osób