5 miejsce w Polsce w rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości!

Ogromny sukces uczniów Mickiewicza! W rankigu Szkół Kompetencji Przyszłości zajęliśmy 5 miejsce w Polsce! Rywalizowaliśmy z ponad 8 tysiącami uczniów z 900 szkół ponadgimnazjalnych. Każda z tych szkół zainicjowała swój autorski projekt społeczny w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.
Uczniowie zrealizowali łącznie prawie 300 projektów, które przyniosły korzyść ponad 2 mln Polaków. Były to prawdziwe kampanie społeczne, wydarzenia publiczne, zbiórki charytatywne czy projekty technologiczne.
Ranking przedstawia 140 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole. To kompetencje przyszłości, które pozwolą im nie tylko poradzić sobie na rynku pracy i prowadząc własną firmę, ale też rozwinąć zaangażowanie społeczne

Projekty realizowane w naszej szkole nie miałyby szans powodzenia gdyby nie olbrzymie wsparcie pani dyrektor Katarzyny Piotrowskiej!
Z ramienia grona pegagogicznego opiekę nad projektami sprawowały: prof.Magdalena Wieczorek oraz prof. Agnieszka Nowak-Gomułka

NASZE PROJEKTY:
1. kulTUralnie – projekt zrealizowany w ramach platformy Zwolnieni z Teorii
To projekt realizowany przez uczniów naszej szkoły: Zosię Matuszczyk, Victorię Rzymelkę, Weronikę Gałkę, Olę Rębisz, Martynę Wierzycką, Jakuba Wronę, Tomka Sobieraja i Wojciecha Ćwikowskiego. W okresie od 18 stycznia do 26 kwietnia 2018 roku zgodnie z założeniami projektu, udało się im zorganizować serię 8 spotkań. Każde było zupełnie unikatowe i niepowtarzalne, a sama tematyka wykładów różna i niezwykle szeroka. W spotkaniach wzięli udział: Wiktor Niedzicki, Katarzyna Irzeńska, Wojciech Mirek, Jarosław Juszkiewicz, Krzysztof Pieczyński, Kabaret Drzewo a Gada, Kuba Jankowski, Kuba Koisz, Dawid Klachacz, Paweł Zatorski, Darek Stach, prof. Irena Krupka-Matuszczyk, prof. Jerzy Żaba, Patryk Rojewski oraz pan premier Jerzy Buzek. Na wszystkich spotkaniach zgromadzono łącznie PONAD 1000 BENEFICJENTÓW, a cały projekt zakończono grą miejską.

2. Konferencja Autonomous & Robotized Life - projekt zorganizowany w ramach platformy Zwolnieni z Teorii.
Konferencja została zorganizowana przez grupę uczniów naszej szkoły: Julię Jakimę, Aleksandrę Brodowy, Paulinę Kliś, Gabrielę Grodecką, Miriam Czech i Macieja Grądala. Na konferencji poruszone zostały m.in. tematy dotyczące rozwoju człowieka wraz z rozwojem technologii i wpływu technologii na unowocześnienie architektury i medycyny. Wśród zaproszonych gości byli: architekt Michał Burmistrz, doc. Krzysztof Milewski z PAKS, mecenas Monika Frankowska-Krysiak, dr Anna Malinowska -socjolog, Wojciech Porębiński-student Politechniki Wrocławskiej, Tomasz Topolewski - project manager, Adrian Marciniak - właściciel firmy Cyberdron, Magdalena i Krzysztof Bzdura - przedstawiciele firmy zajmującej się drukarkami 3D. Gościem specjalnym był Yves Wantens - przedstawiciel rządu Flandrii. Wydarzeniem uświetniającym konferencję a także elementem stanowiącym przeciwwagę do współczesnej technologii był recital fortepianowy w wykonaniu Anny Hajduk-Rynkowicz. W konferencji wzięło udział 280 osób

3.

BooKat – projekt zrealizowany w ramach „Zwolnionych z Teorii”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę uczniów naszej szkoły: Michalinę Jurgę, Wiktorię Trebuniak i Kamila Stefańskiego, a także Aleksandrę Juchę, Aleksandrę Barchan oraz Kingę Janas, reprezentujące inne placówki. Celem projektu była promocja szeroko pojętej literatury oraz czytelnictwa. Podczas dwudniowego eventu, który miał miejsce 14-15 kwietnia br. w budynku „A” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, beneficjenci mieli okazję wysłuchać pasjonujących wykładów, wziąć udział w licznych warsztatach, a także przygotować się do egzaminu gimnazjalnego pod okiem opiekuna projektu, dra Mariusza Pleszaka. Prelegentami i ekspertami prowadzącymi zajęcia projektowe byli: Agata Adamska, Marcin Czubak, Łukasz Malinowski, Artur Olchowy, Anna Siwek, Krzysztof T. Dąbrowski, Roland Kowalczyk, Anna Bednarska, Natalia Bachryj, Maggie Moon, Magdalena Wala, Ewa Malik, Monika A. Oleksa, Magdalena Grajcar, Agnieszka Zapart, Marcin Pawełczyk, Anna Hrycyszyn, Rafał Jackiewicz, Piotr Wolny, Michał Cholewa, Justyna Luszyńska, Joanna Jax oraz Piotr Gociek. W konferencji udział wzięło prawie 200 osób.

 

https://ranking.zwolnienizteorii.pl/