Stypendystka programu ADAMED SmartUP

Są w Mickiewiczu uczniowie, którzy nie mogą się doczekać dwóch tygodni dodatkowej nauki podczas wakacji. Małgorzata Gniadek z klasy 1a (preIB) została zakwalifikowana na innowacyjny obóz naukowy w ramach 4. edycji programu ADAMED SmartUP. Swoje naukowe pasje będzie pogłębiać pod okiem najlepszych wykładowców w Polsce.

Wielostopniowe eliminacje do 4. edycji programu ADAMED SmartUP pozwoliły z grona kilku tysięcy zarejestrowanych nastolatków wyłonić grupę najzdolniejszych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych, którzy w lipcu wezmą udział w wyjątkowym obozie naukowym zorganizowanym w Warszawie.

 

Gosia, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, została przydzielona do grupy tematycznej "Inżynieria i robotyka". Program, w którym weźmie udział, łączy wykłady, wycieczki naukowe i dziesiątki eksperymentów, przeprowadzanych w wysokiej klasy laboratoriach. Dzięki udziale w obozie naukowym po raz pierwszy będzie miała możliwość pracy na profesjonalnym sprzęcie badawczym. Znajdzie się w gronie rówieśników podzielających pasję do nauk ścisłych, co z pewnością zaowocuje wzajemną inspiracją do rozwoju.

 

W przyszłym roku szkolnym Gosia będzie kontynuowała naukę w klasie IB, realizując podstawę programową matury międzynarodowej na poziomie HL z przedmiotów: English B, Mathematics, Physics, natomiast na SL wybrała sobie: Polish A, Computer Science, Business Management.

 

Gosia jest ponadto w grupie pięciorga uczniów klasy preIB - beneficjentów III edycji projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty.".

Opiekunem dydaktycznym stypendystki, który rekomendował ją w procesie aplikacji do programu ADAMED SmartUP jest nauczyciel matematyki - Andrzej Mazur.