Wymiana uczniowska ze szkołą z Macedonii

W dniach 16-22 listopada gościliśmy w naszej szkole uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Josipa Broz Tito, plasującego się na pierwszym miejscu w rankingu liceów w Macedonii. Uczniowie biorą udział w wymianie, mającej na celu zbadanie jakości życia w Katowicach i w Skopje. Uczniowie zbierali dane w 29 punktach miasta, zarówno w sobotę, jak i w dzień powszedni. Rezultatem projektu będzie raport porównujący różne aspekty jakości życia w badanych miastach.

W ramach edukacji krajoznawczej odwiedziliśmy również kilka atrakcji turystycznych regionu i okolic, m.in. uzdrowisko Goczałkowice, ogrody Kapias, Pszczynę, Kraków oraz Muzeum Śląskie. Uczniowie integrowali się również w aktywny sposób, rozgrywając na szkolnej sali gimnastycznej mecz siatkówki i bawiąc się wspólnie w Jump City. Macedońscy mieli okazję uczestniczyć w lekcjach: matematyki, chemii, francuskiego i angielskiego. Polską część wymiany zakończyliśmy wspólnym obiadem. Nie możemy się już doczekać naszej styczniowej rewizyty u macedońskich przyjaciół. Projekt koordynują prof. Zofia Dembowska i prof. Tomasz Oczadły, nieocenioną pomoc okazała również prof. Beata Zygadlewicz-Kocus, która nawiązała współpracę z nauczycielami IB z naszej szkoły partnerskiej: Liceum im. J. B. Tito w Skopje.