Pierwsza w Polsce konferencja LCOY Poland

W dniach 26-27 października 2019 w Katowicach odbyła się pierwsza edycja LCOY Poland - Local Conference of Youth, czyli polskiej konferencji młodzieży w sprawie zmian klimatu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę młodych ludzi, w tym również przez uczennice Mickiewicza - Zuzannę Borowską i Kasię Lelonek, oraz absolwentkę - Kasię Smętek.

Podczas konferencji uczestnicy mieli szansę spotkać się i w wyjątkowej atmosferze porozmawiać na temat kryzysu klimatycznego oraz wspólnie zastanowić się, jak możemy go powstrzymać. Wzięli udział w panelach dyskusyjnych dotyczących sprawiedliwej transformacji i zrównoważonego rozwoju. Uczestniczyli w warsztatach dotyczących eko-mody, edukacji ekologicznej (prowadzonych m. in. przez Panią Profesor Zofię Dembowską), wpływu młodzieży na politykę klimatyczną i wielu innych. Poznali tajniki eko-dziennikarstwa, własnoręcznie wykonali maski antysmogowe, a na przerwie przekonali się, że istnieją naczynia, które można zjeść.

Konferencja LCOY Poland była częścią ogólnoświatowego ruchu młodzieżowych konferencji klimatycznych, odbywających się corocznie przed szczytem klimatycznym ONZ. Dzięki temu postulaty młodych ludzi z całej Polski również zostaną przekazane światowym liderom, zbierającym się na tegorocznym szczycie w Chile.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom LCOY Poland 2019 i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji!