HYGGE W SZKOLE

Za oknem coraz zimniej, a dzień jest coraz krótszy, wszyscy potrzebujemy chwili dla siebie... Z tej okazji w szkole odbyły się dni pod hasłem „Hygge: przyjemności w codzienności” przygotowane przez koło psychologiczne i klasę 1b2 oraz przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego.
Hygge to duńskie słowo oznaczające szczęście, ciepło, przyjemność, komfort, poczucie bezpieczeństwa. Duńczycy lubią je używać w codziennych rozmowach, mówiąc „to jest hygge” ,”co hygge dziś zrobimy”itp., w ten sposób nadają zwykłym chwilom magiczny charakter. Przy zimowych szarugach warto mówić ich językiem, ciesząc się szczęściem drobnych przyjemności. A czy da się, żeby hygge było w szkole? Okazuje się, że tak! Miły uśmiech i słodka niespodzianka na przywitanie, aromatyczna herbata, pachnące ciasta i słodkości na przerwie, przytulne kąciki hygge, przyjemne światełka i muzyka sprawiły, że każdy poczuł w szkole magię codzienności.
Główni organizatorzy akcji, autorzy plakatów i hygge-pomysłów to: Natalia Opozda 3c, Zofia Jankowska 3b2, Karolina Sonik 1b1, Julia Węgierska 2d oraz klasa 1b2.
Koncerty: Karolina Pawłowska 1b1, Emilia Hablewska 3b2, Zofia Mittmann, Kvitka Bazylevych
Prelegenci: Zofia Jankowska i Natalia Kukier z 3b2, Natalia Opozda i Alicja Kuliś 3c, Karolina Sonik i Łukasz Panic z 1b1 oraz Hanna Śladkowska, Maria Posłuszny, Maria Szczygieł, Zofia Mittmann, Kvitka Bazylevych, 1b2
Dekoracja szkoły: Julia Węgierska, Alicja Kuliś, Natalia Opozda, Antonina Dziuba-Szpak, Natalia Kukier, mocna grupa 1b2
Klimat hygge odszukasz jeszcze na stronie:
https://www.micek-psychologicznie.info/ (Filip Szaleniec, Alicja Kuliś)
A chętni poczuli go także podczas warsztatów arteterapii „Hyggemydło” (zainteresowani mogą się zgłosić w tej sprawie do gabinetu psychologa).